Dom wczasowy Szklarska Poręba

Turystyka

Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m.[potrzebne źródło]. Odkryli to sportowcy. Polscy kadrowicze często bywają w mieście na obozach kondycyjnych. Częste wiatry oraz ukształtowanie terenu doprowadzają do bardzo szybkiej wymiany mas powietrza. Specyficzny mikroklimat tworzą torfowiska Gór Izerskich. Poręba otrzymała miano Zimowej Stolicy Trójki. W 1999 roku natomiast, oficjalnie została ogłoszona Stolicą Programu III Polskiego Radia.

Wypoczynek jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Stawiamy sobie za cel, aby spełniać oczekiwania naszych Gości - dbamy o dobrą atmosferę i sukcesywnie poprawiamy standard wyposażenia Pensjonatu. Wszystko to, w połączeniu z magią regionu powoduje, że Dom Wczasowy jest idealnym miejscem zarówno dla amatorów słodkiego lenistwa jak i turystów preferujących aktywny wypoczynek w górach.

Szklarska Poręba i okolice, oferują wiele atrakcji. 

Szklarska Poręba

 

Informacje  
Ludność 7002
Powierzchnia 75.44 km2
Strefa Czasowa UTC + 1 zima UTC + 2 lato

EKSCYTUJĄCE WYDARZENIA & FESTIWALE

W ciągu roku w Szklarskiej Porębie odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych.
Żadnej z tych imprez nie można przegapić a każdy znajdzie coś dla siebie.

Wydarzenie Okres
Śniegolepy Styczeń
Gwiazdy na śniegu Luty
Bieg Piastow Marzec
Giełda Piosenki Studenckiej lipiec - Sierpień
Festiwal Rowerowy Sierpień

Warto odwiedzić

Szklarska Poręba posiada liczne atrakcje wypoczynkowe, zarówno latem jak i zimą. Ale nie tylko wypoczynkiem człowiek żyje. Miasto posiada szeroką ofertę kulturalną. Warto odwiedzić wiele miejsc mówiące nie tylko o historii miasta czy regionu, ale i kraju. Zapraszamy do skorzystania.

  • Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej Ul. Okrzei 28
  • Muzeum Ziemi - Juna Ul. Jeleniogórska 9
  • Muzeum Energetyki Jeleniogórskiej Ul. Jeleniogórska 2
  • Dinopark Ul. Muzealna 7
  • Leśna Huta Ul. Kołłątaja 2
  • Młyn Świętego Łukasza Ul. 1 Maja 16

SPORT w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba to miasto przyjazne cyklistom. Na jej terenie działają wypożyczalnie rowerów, punkty serwisowe oraz sklepy ze sprzętem i akcesoriami rowerowymi. Miasto jest doskonałym punktem wypadowym wycieczek szosowych w głąb polskich i czeskich Karkonoszy i Gór Izerskich oraz do atrakcyjnych, turystycznych miejscowości po jednej i drugiej stronie granicy. Trasy rowerowe Szklarskiej Poręby łączą się z trasami rowerowymi okolic Harrachova (CZ) przez turystyczne-górskie przejścia graniczne. Szklarska Poręba to jedno z ulubionych miejsc do trenowania również dla biegaczy amatorów. Spotkać ich można niezależnie od pory roku i pogody „ładujących swe akumulatory” na górskich szlakach w Karkonoszach i Górach Izerskich. Jednak prawdziwy relaks, nie tylko dla ciała ale i dla duszy, osiągnąć można maszerując z kijami w oddaleniu od miejskiego zgiełku, na trasie z pięknymi pejzażami, wdychając czyste powietrze. Tak właśnie jest na szlakach Szklarskiej Poręby. Szklarska Poręba jest największym ośrodkiem narciarskim w polskich Karkonoszach i jednym z największych w Sudetach. Amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji prawie 15 km tras i 20 wyciągów narciarskich oraz linowych kolei krzesełkowych. Większość jest na stokach górującej nad miastem Szrenicy.

 

Lokalizacja

Dom Wczasowy Przy Skałkach jest jednym z najładniej usytuowanych miejsc w Szklarskiej Porębie. Znajduje się na wzniesieniu, jest otoczony lasem, jednocześnie w bliskiej odległości do centrum. Jest świetną bazą wypadową do wycieczek po mieście i w dalsze rejony.

Rezerwacja

Nr telefonu: (+48) 516 090 009
58 - 580 Szklarska Poręba
Ul. 1 Maja 36 A Karkonosze Dojazd

Rezerwacja online

Bądź w kontakcie